Choose Your Language
Home  /  BUJ

BUJ

Kam var veikt testu?
NIFTY™ tests ir pieejams sievietēm pēc 10. grūtniecības nedēļas.
Ko NIFTY™ tests man pateiks?
NIFTY™ tests pastāsta par risku, ka bērns piedzims ar Dauna sindromu, Edvarda sindromu vai Patau sindromu. Lai gan NIFTY™ testa precizitāte uz šīm patoloģijām ir 99.5%, kā skrīninga tests tas nepasaka 100% droši, ka bērnam ir vai nav kāda no šīm patoloģijām.
NIFTY™ nodrošina arī izvēles testēšanu bez papildus maksas uz noteiktiem delēcijas sindromiem un dzimumhromosomas aneiploīdijām.
Turklāt NIFTY™ tests var arī sniegt informāciju par dzimumu, ja Jūs vēlaties to uzzināt.
Kā NIFTY™ tests darbojas?
Mātes asinsritē grūtniecības laikā atrodas bezšūnu DNS, kas nāk no augļa. Paņemot mazu paraugu no mātes asinīm, NIFTY™ analizē šo bezšūnu augļa DNS uz ģenētiskām sekvencēšanas mašīnām, lai redzētu, vai tajās ir kādas hromosomu patoloģijas.

Lai uzzinātu vairāk, dodieties uz sadaļu 'NIFTY™ zinātniskais pamatojums' mūsu tīmekļa vietnē vai noskatieties iepazīstināšanas video, kur testēšanas metode tiek izskaidrota sīkāk.
Cik precīzs ir NIFTY™ tests?
NIFTY™ precizitāte ir līdz 99.5% attiecībā uz Dauna sindroma, Edvarda sindroma un Patau sindroma noteikšanu.
Šis skaitlis ir norādīts, atsaucoties uz diviem ārējiem validācijas pētījumiem.

Svarīgi pieminēt, ka NIFTY™ ir skrīninga tests, un tas nozīmē, ka tas netestē ar 100% precizitāti, kā to dara invazīva diagnosticējoša procedūra, piemēram, amniocentēze.
Kad es saņemšu rezultātus?
Rezultāti ir pieejami 10 darba dienu laikā pie veselības aprūpes sniedzēja, kas ir veicis NIFTY™ testu.
Kas ir kļūdaini pozitīvs rezultāts?
Kļūdaini pozitīvs rezultāts tiek klasificēts, ja rezultāts atgriežas kā pozitīvs uz patoloģiju, bet patiesībā sekojošais apstiprinošais diagnosticējošais tests parāda, ka auglim nav šī patoloģija.

NIFTY™ kļūdaini pozitīvu atbilžu koeficients ir 0.1%.
Kāda ir atšķirība starp diagnosticējošu testu un skrīninga testu?
Diagnosticējošs tests pārbauda ar 100% precizitāti un noteikti pasaka, vai konkrētā patoloģija ir vai nav. Diagnosticējošo pirmsdzemdību testu, piemēram, amniocentēzes, trūkums ir spontānā aborta izraisīšanas risks.

Skrīninga tests norāda uz risku, ka patoloģija varētu būt, un, lai gan tie ir ļoti precīzi, tiek nepārbauda ar 100% precizitāti.

NIFTY™ ir skrīninga tests, tādēļ, lai gan tam ir ļoti augsta precizitāte - 99.5% attiecībā uz Dauna sindroma, Edvarda sindroma un Patau sindroma noteikšanu, tas nav diagnosticējošs tests.
Cik maksā NIFTY™ tests?
NIFTY™ cena ir atkarīga no valsts un veselības aprūpes sniedzēja. Lai saņemtu sīkāku informāciju, sazinieties ar savu veselības aprūpes sniedzēju. Ja neesat pārliecināts par to, kur atrodas tuvākais NIFTY™ pakalpojuma sniedzējs, sazinieties ar mums, izmantojot mūsu tīmekļa vietnē pieejamo sazināšanās veidlapu.
Kas man jādara, ja saņemtu rezultātu ar augstu risku?
Atbildes vienmēr jāizskata kopā ar veselības aprūpes sniedzēju. Ja tiek saņemts rezultāts ar augstu risku, mēs iesakām veikt kontroles apstiprinošu diagnosticējošo testu.
Kur pieejams NIFTY™ tests?
NIFTY™ tests ir pieejams sekojošajā testa nodrošinātāju sarakstā Latvijas. Varat arī sazināties ar mums nifty.test@geneplanet.com.